SALEZOO
Ürün sepete eklendi.

SALEZOO HABERLER 2023

SALEZOO.COM YANITLIYOR: TÜRK MARKALARI TERCİH ETMEK NEDEN BUKADAR ÖNEMLİ?

Ülkemizde yerli ve yabancı marka sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Yeni doğan bu markalar yerli imalat sanayisinin gelişmesi ve ülke ekonomisine değer katması açısından oldukça önemlidir. Türk markalarını destekleyen ve sergileyen www.Salezoo.com e-ticaret web sitesi; bu konuda değerli bir internet alışveriş platformudur. Bünyesinde 100’ü aşkın Türk tasarım markası ile Türk tasarımcıları desteklerken kişiye özel... hissiyatını sağlayabilecek eşsiz tasarım ürünlerini ulaşılabilir kılarak bir tıkla yeni sahiplerine ulaştırmayı amaç edinmiştir.

HABERİN DEVAMI

SALEZOO.COM İLE E–TİCARETTE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK!

İklim değişikliği, nüfusun hızla artması, ormanlık alanların azalması ve artan gıda ihtiyacı ile birlikte sürdürülebilirlik kavramı ülkelerin, kurumların ve bireylerin gündeminde daha fazla yer bulmaya başladı. Bütün bu gelişmelerle birlikte birçok marka da koleksiyonlarında geri dönüştürülmüş materyallerden elde edilen ürünlere yer vererek bu oranın arttırılmasını hedefliyor. E-ticaret alanında da sürdürülebilirlik göz ardı edilmemesi gereken bir faktördür. Günümüzde e-ticaretin popülerliğinin artması ile alışveriş sirkülasyonunda hızlı bir büyüme yaşandı. Bununla birlikte de 1 numaralı çevresel sorun olan kargo kutuları, straforlar, ambalaj atıkları gibi ürünlerden oluşan ciddi miktarda bir atık sorunu ortaya çıkmaktadır.

HABERİN DEVAMI

SALEZOO.COM İLE HIZLI MODA KARŞISINDA
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK!

Günümüzde hızla artan insan nüfusu, dünya üzerinde etkilerini gösterirken birtakım yeni kavramlar ön plana çıkmaya başladı. Yeni nesillere daha güzel bir dünya bırakabilmek adına moda sektöründe "Sürdürülebilirlik" akımı günümüzde daha da çok önem kazandı. Kaynakların kontrolsüzce tüketilmesinin, çevreye verilen doğrudan veya dolaylı her türlü tahribatın önüne geçmeyi hedefleyen bir anlayıştır sürdürebilirlik. İklim değişikliğinin getirdiği olumsuzluklar karşısında önemli bir yer tutmaktadır. Sürdürülebilirliğin pek çok alanda uygulanmaya çalışıldığını görmekteyiz. Özellikle hızlı tüketimin yoğun olduğu tekstil sektöründe yeni markaların çevreci olmaya özen gösterdiklerini söyleyebiliriz. Günden güne tüketici rolüne daha da itilen insanoğlu, moda konusunda da kullan-at algısını dönüştürülebilir projelerle kırmaya çalışmaktadır. Ortak geleceğimizi korumak ve geleceğe güzel bir çevre bırakmak hepimizin yegâne amacı olmalıdır. Bu düşünceyi benimseyen Türk markaları gün geçtikçe artmaktadır.

Pandemi ile birlilte tüketimin online ortamlarda hız kazanması yeni alışveriş platformları doğurmuştur. Salezoo; sürdürülebilir ağırlıklı ve zamansız tasarımları bir araya getiren, çevreci olmaya özen gösteren online bir alışveriş platformu olarak öne çıkmaktadır. Doğa ile girilen savaşın kaybedeninin her zaman insan olduğu bilincinde ilerleyerek bünyesine doğaya minnet odaklı markaları dahil etmeye devam etmektedir. Salezoo gibi önemli amaçlarla hizmet eden alışveriş platformları tercih edilmeli ve desteklenmelidir. Bireysel olarak; sosyal ve ekonomik yaşamımızda "daha çok" anlayışını azaltmak ve bunu yaparken doğadan karşılayabileceği kadarını talep etmeye dikkat edilmelidir.

HABERİN DEVAMI